Prohlížeč Tor Browser vám zajistí soukromí při surfování po internetu a také přístup k informacím bez cenzury. V reakci na postupující cenzuru se české weby postupně přesouvají na servery a domény podporující bezpečné prohlížení obsahu a zaručující ochranu před omezujícími zásahy a informačními restrikcemi.

TOR (The Onion Router) je systém umožňující na internetu skrýt vaši identitu a vámi přenášená data. Data jsou zasílaná šifrovaně a jejich obsah nebo zdroj nelze vysledovat. Web Zlatého špendlíku na své běžně přistupné doméně poskytuje zpravodajství bez obalu. V případě zablokování domény bude provoz webu dále pokračovat na zabezpečené doméně, která bude přístupná pouze přes prohlížeč Tor. Nainstalujte si tento prohlížeč ještě dnes a uložte si adresu webu Zlatý špendlík do záložek tohoto prohlížeče.

Jak postupovat při instalaci

  1. Stáhněte si do vašeho počítače internetový prohlížeč Tor ze stránek www.torproject.org.
  2. Nainstalujte prohlížeč Tor.
  3. Spusťe prohlížeč Tor a do adresního řádku vložte adresu záložní verze webu Zlatého špendlíku: http://tt3w5xw4ymspazs54v4ievgtbbsnu7kfm2tu5jfsbcr3mhlhgcqtiryd.onion/
  4. Uložte si záložní verzi stránek Zlatého špendlíku do záložek prohlížeče Tor.
  5. Pro přístup na záložní verzi stránek Zlatého špendlíku používejte vždy prohlížeč Tor.
  6. Šiřte tento návod mezi své blízké.

V čem se stránky v Toru liší?

V důsledku zabezpečení, která prohlížeč Tor poskytuje, jsou některé funkce webových stránek omezeny, proto se vzhled záložní verze stránek Zlatého špendlíku liší od běžně dostupné verze. Informační obsah je však zachován. Prohlížení stránek v prohlížeči Tor je s ohledem na zabezpečení pomalejší.

X