V pátek 15. dubna 2022 se vydala skupina špendlíků z Brna a okolí nejprve po žluté značce a pak po zelené trase na rozhlednu na vrcholu kopce Holedná, prastarého silového místa, kde se prý dodnes zjevují duchové druidů. Přestože některým zabránily temné síly městské hromadné dopravy, aby se k výletu připojili, v 15.45 hodin vyrazili Špendlíci z Kohoutovic.

Ani rozcestník U jezírka ukazující, že rozhledna Holedná se nachází na dvou protilehlých lokalitách, nezmátl výletníky tak, aby nedosáhli cíle. Chvíli tiše postáli v kruhu u mohyly a v meditaci požádali energii tohoto místa o ochranu nejen svou, ale celé naší země. Poté provedli úlitbu dobrým duchům bílým vínem, které živí obyvatelé kopce označili za velmi dobré. Oběť byla přijata, což se projevilo jarní sprškou při společném focení s vlajkou Zlatého špendlíku.

Tuto vlajku pak vztyčili na vrcholu rozhledny Holedná jako důkaz jejího dobytí Zlatým špendlíkem. Výlet byl ukončen ve 20.00 hodin v pohodové výletní restauraci Turbína v Komíně.

V Praze se v neděli 17. dubna konalo předposlední otužování ve Vltavě. Prvozanořovači i věrňáci, kteří vydrželi od října až do dubna, se nejprve řádně rozehřáli cvičením a poté statečně naskákali do vody. Fit via vi!

X